Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: sobota, 2. marca 2024
Čas: 07:24:30, 1709360670, @308
Meniny má: Anežka
IP adresa: 44.200.77.92

Nový dizajn a back-end na PCforum.sk

Po dlhých rokoch rovnakého dizajnu na mojom diskusnom fóre o počítačoch a IT, ktoré som založil s pár ďalšími nadšencami nastanú onedlho veľké zmeny. Natrafil som na veľmi pekný dizajn čo ma očaril, ale bol len v PSD. Obsahoval síce aj štyri stránky prevedené do HTML a CSS, ale bol tam použitý Bootstrap a to veru moc nemusím. Našiel som si teda grafika, ktorý mi tie PSDčka nasekal do HTML a CSS, bez použitia Bootstrapu či niečoho podobného. Celé ma to stálo okolo 700€ a už pár týždňov od dodania na tom robím. Predpokladám, že do marca alebo apríla by som to mohol mať všetko spravené.

Pridané 27. januára 2019

Z postele priamo do hojdacej siete

Vyše roka som si hľadal nejakú novú posteľ a na nič čo by sa mi páčilo som nenatrafil. Všetko je buď zbytočne veľké, vyčačkané, poriadne škaredé či nechutne drahé. Našiel som len jednu posteľ, ktorá sa mi páčila a to Karup Blues Wenge, lenže rám je len v čiernej farbe a preto som od nej upustil. Karup ma podobnú aj vo svetlej farbe, ale tá zas nie je polohovateľná, čiže mi prišla ako všetky ostatné. Popri tom som sa dostal aj k hojdacím sieťam a začal si o spaní v nich čítať, lebo ma to celkom zaujalo.

Pridané 24. decembra 2018

Harman/Kardon Sabre SB35

Je to tu, po mesiaci čakania od mojej objednávky mi konečne prišli nové reproduktory k počítaču, presnejšie sa jedná o soundbar so subwooferom od značky Harman/Kardon. Na začiatok spomeniem, že nie som vôbec fanúšik soundbarov, žiadny sa mi nikdy nepáčil a mal som k nim vždy nejaký odpor. Doteraz som používal k počítaču skoro päť rokov reproduktory Harman/Kardon Nova. Boli to, teda ešte stále podľa mňa sú špičkové reproduktory za tú cenu, akú som v tej dobe za ne dal. Navyše len pár reproduktorov v tejto cenovej kategórii malo a aj dnes má optický vstup (pre mňa dôležitá podmienka), zároveň pekný a mohutný bas, nadčasové prevedenie a samozrejme kvalitný zvuk. Čo iné ale očakávať od značky Harman/Kardon, veď väčšina ich produktov má prepracovaný dizajn v porovnaní s konkurenciou a zároveň aj kvalitný zvuk, ale možno trošku vyššiu cenu za to čo ponúka.

Pridané 27. novembra 2018

Ďalšia evolúcia môjho webu a blogu

Keďže som si tu dlho nič zaujímavé nerobil, tak som si dnes zas trošku pou(o)pravoval backend na tejto svojej intergalaktickej osobnej stránke a blogu. Síce tu nie je nič svetoborné, predsa len celý backend na tomto webe zaberá iba 40kB bez grafiky a iných prvkov čo sa načítavajú pri zobrazení webu, ale chcel som tu už dlho spraviť zopár úprav a opraviť pár chýb na ktoré som za poslednú dobu narazil. Lepší deň som si ani nemohol nájsť ako dnešný jednorazový štátny sviatok na pripomenutie si 100. výročia prijatia Deklarácie slovenského národa z 30. októbra 1918.

Pridané 30. októbra 2018

Guľôčky ovládnu svet - Marble Mountain

Ako sa hovorí, že v jednoduchosti je krása, tak to nie je veru až taká pravda. Narazil som po dlhom čase na ďalšie hypnotizujúce video niečoho zložitého, čo by sa dalo spraviť určite oveľa jednoduchšie. Ak by to ale nebolo tak zložité a prepracované, tak by samozrejme platilo, že je v jednoduchosti krása.

Pridané 2. októbra 2018

Najnavštevovanejšie články na blogu

Mal som tu 5 rôznych databáz na GEO IP lokalizáciu s ktorou som sa hral už pred pár rokmi, ale bola veľmi stará. Sú samozrejme rôzne platené databázy a jednu som aj takú mal, ale nemá zmysel za také čosi na osobnej stránke platiť ročne celkom slušné peniaze. Poznám dve najväčšie databázy a jedna z nich ponúka aj Free API s limitom 1000 requestov za deň. Druhá ponúka na svojom webe DEMO ukážku platenej databázy, ale má limit len 25 IP adries za deň. Platený prístup k API vychádza na $0,0004 za jeden request, tak som sa buchol po vrecku a naplnil si tam kredit. Výstupy si ukladám, pre prípadne ďalšie použitie aby som za to nemusel znova platiť.

Pridané 24. septembra 2018

Iron Maiden tento rok v Prahe

Takto začal výlet do Prahy na koncert Iron Maiden v Prahe, ktorý sa konal 20. júna 2018. Cestovali sme RegioJetom z Bratislavy a keďže nie je možné piť pivo počas šoférovania. tak iná možnosť ako ísť trebárs vlakom zatiaľ nie je. Aspoň ja teda o inej možnosti neviem a autobusom by som popravde nešiel takú cestu ani zadarmo.

Pridané 26. augusta 2018