Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: pondelok, 3. októbra 2022
Čas: 03:46:42, 1664761602, @115
Meniny má: Stela, Amadeus
IP adresa: 3.238.199.4
Prevažne jasno - Bratislava
12 °C
Polojasno
dnes
17 °C / 12 °C
Prevažne slnečno
streda
19 °C / 9 °C
Prevažne slnečno
štvrtok
23 °C / 11 °C
Prevažne slnečno
piatok
21 °C / 10 °C

Dva km voľného pádu z výšky 3000 m

Niekedy v strede mája 2012 mi známa napísala na Skype, že našla na nejakej stránke kde sú zľavy tandemový zoskok z výšky 3000 metrov na letisku v Prievidzi, že už sú dvaja a či sa nechcem pridať k ním. Na takéto niečo ma človek dlho presviedčať samozrejme nemusí, keďže som sám mal v pláne niekedy na takýto zoskok ísť, tak som jej povedal, že idem. Mala už kúpene dva takéto kupóny a teda dokúpila ešte jeden mne, ktorý bol zároveň aj posledný z tuším 20 ponúknutých čo tam boli k dispozícií. Normálna cena tandemového zoskoku je okolo 150 € a takto sme cez tú zľavu na tej stránke zaplatili len asi 100 € čo je síce rozdiel, ale po tomto zoskoku by som dal za to aj tých 150 €

Pridané 8. marca 2014

Interaktívna mierka vesmíru

Osobne ma vesmír vždy fascinoval a nejakým spôsobom som sa aj oňho sem tam zaujímal. Sledujem v podstate pravidelne väčšinu správ, ktoré zverejňuje Nasa či Roscosmos. V minulosti som dokonca premýšľal aj nad tým, že by som si podal prihlášku na misiu osídlenie Marsu, ale registrácia bola ukončená niekedy minulý rok a ja som na to úplne zabudol. Jedná sa o misiu bez návratu samozrejme, ale o tom sa tu rozpisovať nebudem. Viem o tom, že prihlášku podalo aj niekoľko ľudí zo Slovenka. Samozrejme som si vôbec nemyslel, že by som sa dostal do užšieho výberového kola, keďže počet ľudí bol limitovaný na 24 a z tých asi 200 000 čo podalo prihlášku by bola veľmi malá pravdepodobnosť aby som prešiel čo i len cez prvé kolo.

Pridané 7. marca 2014

Thajské pivo Singha a Chang

Jeden môj dobrý kamarát a kamarátka boli na dovolenke v Thajsku a tak ma napadlo, že isto každému čosi donesú, nejaké magnetky a takéto podobné blbosti na čo ja nie som, tak som kamarátovi teda nepriamo naznačil keď už boli tam, že by mi mohli doniesť na ochutnanie ich národne pivo Singha.

Pridané 1. marca 2014

Active Directory - Folder Redirection

Najprv si povedzme čo to vôbec je Active Directory. Active Directory je implementácia adresárových služieb LDAP firmou Microsoft na použitie v systéme Microsoft Windows. Služba Active Directory ponúka prostriedky pre správu identít v rámci siete danej organizácie, tiež ponúka funkcie nutné na centrálnu konfiguráciu a správu nastavení systému, používateľov a aplikácií. Pomocou služby Active Directory je možné zjednodušiť správu používateľov a počítačov, povoliť prístup k sieťovým prostriedkom pomocou jednotného prihlasovania a vylepšiť ochranu a zabezpečenie uložených informácií a komunikácie.

Pridané 26. februára 2014

Ako na GeoIP s využitím MySQL

Toto je stručný návod na využitie dát z MaxMind GeoLite City pomocou vyhľadávanie cez MySQL databázu. Nie každý webhosting má tuto podporu implementovanú priamo vo svojom systém s použitím PHP funkcii určených pre GeoIP lokalizáciu. Nemôžete si tam sami inštalovať programy či knižnice a nemáte možnosť si GeoIP nainštalovať binárne. MaxMind obsahuje databázu IP adries pre identifikáciu kontinentu, krajiny, mesta, zemepisnej šírky a dĺžky, ale aj informácie o organizácii, ktorej je IP adresa pridelená.

Pridané 21. februára 2014

Harman/Kardon NOVA

Reproduktory k počítaču používam prevažne len na hudbu, filmy, či občasne nejaké tie hry. Čiže som nikdy neriešil nejakú reprosústavu na kvalitnú reprodukciu zvuku. Vyše 8 rokov som používal Logitech Z-2300, čo boli vtedy asi najlepšie reproduktory v tejto kategórii na trhu, keď som ich kupoval. Pre mňa boli postačujúce a bola to úplne iná úroveň, keďže som mal predtým nejaké lepšie obyčajné plastové reproduktory. Tomu bolo tak, ale len donedávna a teraz je tomu všetkému už koniec.

Pridané 21. februára 2014

Čo je to RSS?

Pre tých čo sa ešte doteraz nestretli s pojmom RSS, tak jednoducho povedané RSS je XML formát určený na sťahovanie noviniek z nejakej web stránky. RSS umožňuje návštevníkovi prihlásiť sa k odberu noviniek buď celej web stránky, alebo jednotlivých častí ak to daná web stránka umožňuje. Možno ste sa stretli s názvom RSS feed či RSS kanál, ale všetko je to o tom istom a to poskytnutie nových článkov, komentárov či iných dát.

Pridané 11. februára 2014