Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: sobota, 31. júla 2021
Čas: 12:08:12, 1627726092, @464
Meniny má: Ignác, Ignát
IP adresa: 3.236.68.118
Prevažne slnečno - Bratislava
25 °C
Prevažne oblačno
dnes
31 °C / 20 °C
Polojasno
nedeľa
29 °C / 16 °C
Prevažne oblačno
pondelok
25 °C / 15 °C
Slnečno
utorok
27 °C / 16 °C

99 netradičných zlepšovákov

Domácnosť sa dá vylepšiť rôznymi spôsobmi a tu je 99 netradičných zlepšovákov, ktoré by si vo svojom príbytku možno chcel mať. Ide o zaujímavé doplnky, skvelé riešenia alebo len o drobné zlepšováky. Človek je tvor pohodlný a tak si zjednoduší všetko, čo sa len dá a keďže je v jednoduchosti sila, tak si môžeš niektorými aj uľahčiť život. Pozri si tieto perfektné výmysly, s ktorými bude tvoj každodenný život možno oveľa jednoduchší, pričom sa jedná o lacné a ľahké veci na vytvorenie, ktoré pomôžu od usporiadania vecí cez lepšie obedy, varenia, skladanie oblečenia, upratovania, alebo organizácií vecí a na všetko existujú nejaké zlepšováky :-)

Pridané 12. januára 2015

Harman/Kardon NOVA po roku

Presne pred rokom som si zaobstaral nové reproduktory k počítaču, ktorými som nahradil svoje staručké Logitech Z-2300 čo boli 2.1 (120W subwoofer + 2 x 40W satelity). Boli to moje prvé kvalitnejšie reproduktory k počítaču aké som v živote mal. Ani si už poriadne nepamätám koľko ma pred vyše 8 rokmi vtedy stáli. Marí sa mi, že som za ne dal okolo 6000 slovenských korún aj so zvukovou kartou Sound Blaster Live 24bit, ktorú mi v tej dobe odporučil kamarát, ktorý sa zaoberá audiom. Za tieto nové Harman/Kardon NOVA som minulý rok vyhodil 269€ a boli to veľmi dobre vyhodené peniaze. Som veľmi nadšený z nich a rád že som tu opachu od Logitechu vymenil za niečo čo je isto vo vyššej triede.

Pridané 20. decembra 2014

Webhosting môj každodenný

Je to už pomaly 10 rokov kedy som si zaregistroval svoju úplne prvú doménu a začal sa zoznamovať s internetovými technológiami. Čo si tak spomínam, tak v roku 2005 som si prezeral, že aké webhostingové spoločnosti na Slovensku máme. Pýtal som sa ľudí, známych či nemajú nejaké skúsenosti s nejakými a z môjho okolia s tým moc veľa ľudí skúsenosti veruže nemalo, až na administrátora lokálneho poskytovateľa internetu s ktorým som bol v kontakte (tuxer) a ten mi vtedy odporúčal webhosting od Websupportu. S internetom poskytovali emailovú adresu, resp. aj priestor pre internetovú stránku a tieto služby zastrešovali práve cez tento webhosting. Keďže sa mi ich služby páčili, tak som sa rozhodol nakoniec pre nich a objednávku svojej prvej domény som spravil teda tam. Myslel som si donedávna, že predo mnou mohli mať už cez 1 000 domén, ale mýlil som sa.

Pridané 4. decembra 2014

WampServer 2.5 64bit + Memcache

Tento článok je určený skôr pre vývojárov web stránok ako pre nejakého bežného návštevníka. V predchádzajúcom článku som spomínal o využívaní Memcache vo svojom novom projekte pri ktorom sa učím PHP a MySQL. Osobne používam balík WampServer 2.5 64bit čo je balík, ktorý obsahuje v sebe Apache, PHP, MySQL a phpMyAdmin. Pre oživenie pamäti, Memcache je distribuovaná pamäťová cache databáza, resp. key = value databáza a patrí k najpopulárnejším technológiám na akceleráciu. Do tejto databázy sa uloží pod určitým kľúčom nejaká hodnota a následne sa pomocou daného kľúča táto uložená hodnota vytiahne.

Pridané 26. novembra 2014

Programovanie zoznamky po druhé

Po skoro mesiaci som opäť toho spravil celkom dosť na svojej novej zoznamke, čo je môj nový projekt na ktorom sa snažím trošku viac dostať do tajov PHP a MySQL, proste sa trošku viac v tom naučiť pracovať, keďže ma to vo voľnom čase baví a je to asi lepšie zabitý čas ako by som mal sedieť pred tv, či v krčme či...či...či. Vôbec netuším či budú ľudia túto moju zoznamku navštevovať a aj ju využívať, ale tak snáď bude aspoň trošku používaná, keď s ňou zabíjam už toľko veľa času. Je to síce čas v ktorom sa síce čosi aj naučím a núti ma to ináč premýšľať, ale tak ak by bol z toho aj iný osoh, tak určite nebudem namietať, čiže ak by tam bola návštevnosť aspoň 10000 ľudí denne, tak namietať určite nebudem. Jediné čo ma štve je, že neovládam OOP, lebo predpokladám, že pomocou OOP čo je objektové programovanie by som mal celý ten svoj kód oveľa prehľadnejší a hlavne by som veci mohol riešiť iným spôsobom ako pri procedurálnom programovaní akým to programujem ja. Ak niekedy niekto nahliadne do toho môjho kódu po mne, tak si isto vyšklbe všetky vlasy a ako bonus k tomu sa ešte pogrcá. Viem, že ak to dokončím tak to prerábať tak skoro isto nebudem aj keby som sa do tajov OOP dostal. To by tam musela byť návštevnosť aspoň 100 000 ľudí denne aby som sa na také niečo dal :-) ale mile rád to risknem a potom to pokojne prerobím.

Pridané 10. novembra 2014

Ako som začal programovať zoznamku

Toto bude taká moja prvá časť o tom ako som sa rozhodol skúsiť spraviť čosi pre mňa nové. Keďže jeden funkčný a celkom dosť navštevovaný web už mám, tak prečo nevyskúšať čosi ďalšie a tak si pri tom trošku rozšíriť aj obzory a tiež pomôcť aj iným spôsobom ľuďom. Predsa len som vďaka svojmu prvému už skoro 10 rokov funkčného webu nepriamo pomohol niekoľko desiatkam tisícov problémov, tak prečo nepomôcť niekomu aj takýmto spôsobom. V minulosti som vlastnil pár desiatok pekných domén na ktorých som mal vždy v pláne čosi vytvoriť, ale chýbali mi trochu znalosti a hlavne chuť na to, tak vždy som ich nechal expirovať. Lenže znalosti sa dajú naberať len tak keď človek čosi vytvorí a popritom rieši aj vzniknuté problémy na ktoré natrafí, takže iná možnosť nie je.

Pridané 12. októbra 2014

Husacie hody, kde je najlepšia husacina

Každoročne v dedine Slovenský Grob, ktorá je známa vyše storočnou tradíciou chovu a podávania pečených husí a kačíc, začínajú opäť husacie a kačacie hody. Táto obec nachádzajúca sa na úpätí Malých Karpát v blízkosti nášho hlavného mesta Bratislava je známa nie len na Slovensku, ale aj vo svete svojou vychýrenou husacinou. Priaznivé klimatické podmienky umožnili v tejto obci chov husí a kačíc, ktoré sa piekli v hlinených pekáčoch v peciach a následne ich chodili títo ľudia z dediny predávať na trh do hlavného mesta. Neskôr začali labužníci chodiť za pečenými husami priamo do tejto dediny, kde si po domoch vychutnávali čerstvú husacinu či kačacinu a táto tradícia pretrváva až dodnes.

Pridané 24. septembra 2014