Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: utorok, 6. decembra 2022
Čas: 19:30:08, 1670351408, @812
Meniny má: Mikuláš, Nikita
IP adresa: 18.207.136.189
Slabý dážď - Bratislava
14 °C
Prevažne slnečno
dnes
20 °C / 8 °C
Slnečno
štvrtok
18 °C / 10 °C
Prevažne oblačno
piatok
15 °C / 10 °C
Prevažne oblačno
sobota
16 °C / 10 °C

Samouk vytvoril detailnú fotku Mesiaca

Doma nepotrebujete mať ani Hubblov teleskop, aby ste z absolútnej blízkosti dokázali vidieť niektoré vesmírne telesá. Tento poľský samouk a amatérsky fotograf Bartosz Wojczyński namieril svoj fotoaparát na nočnú oblohu a z 32 tisíc záberov na náš Mesiac vytvoril takúto neuveriteľne detailnú fotografiu.

Pridané 5. mája 2015

Lorem Ipsum

Lorem Ipsum je pseudo-latinský text, ktorý sa používa pri testovaní layoutu (teda rozvrhnutia) stránok, časopisov, letákov. Používa sa už od 16. storočia. Text pripomína obyčajnú latinčinu, v skutočnosti je to nezmyselná skomolenina. Jeho začiatok je ale z Cicerovej tvorby, kde sa objavuje veta Neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit.

Pridané 27. apríla 2015

PlusMinus.sk a problémy s registráciou

Raz za čas si prezriem zoznam .sk domén ktoré sú v expirácii, či sa tam neobjaví nejaká zaujímavá doména čo by sa mi páčila a dala by sa na niečo zaujímavé použiť. Tak tomu bolo aj 16. apríla 2015, deň predtým som si všimol doménu plusminus.sk že je v stave DOM_DEL. Premýšľal som nad tým, že napíšem svojmu registrátorovi, či mi ju odchytí, no nakoniec som si to rozmyslel a rozhodol sa, že kašlem na to. Nasledujúci deň som skúsil pozrieť cez whois.sk-nic.sk, že kto si ju zaregistroval keďže to je celkom ako tak pekná doména a bola voľná. To ma tak trochu prekvapilo a tak som sa prihlásil pod svojim kontom u svojho registrátora čo je WebSupport. Vyplnil som objednávku novej domény a prvý krát som čakal dlhšie na spracovanie registrácie domény. To sa mi už nejako nepozdávalo a pár minút na to mi došiel nejaký divný email čo vygeneroval systém pri registrácii domény.

Pridané 22. apríla 2015

Citáty, ktoré som mal na stránke

Od kedy mi beží táto moja osobná stránka, tak sa na hlavnej stránke zobrazovali pomaly od začiatku náhodne citáty, či výroky známych a neznámych ľudí. Keďže sa mi o to nechce starať a v podstate to ani nebolo poriadne vidieť poslednú dobu, tak som sa rozhodol že keď som pri zmenách čo som tu robil, že náhodne zobrazujúci citát z mojej zbierky sa už na hlavnej stránke zobrazovať nebude. Je mi ich ale ľúto len tak zmazať, keďže je to zbierka za pár rokov, tak ich nájdete všetky pod týmto úryvkom. Nazbieral som ich presne 234 ak som dobre videl, tak to aspoň skončilo aj pri takom peknom čísle.

Pridané 21. apríla 2015

Pár noviniek nie len na BLOGu

Od polovice marca mám nový job, presnejšie sa jedná o pozíciu ako PHP programátor. Hľadal som si nejaké zaujímavé zamestnanie a na Profesii som našiel inzerát na PHP back-end programátora. Keďže som sa aktívnejšie posledného pol roka venoval programovaniu v PHP a tento inzerát mal teoretický a praktický test, tak som vyskúšal reagovať. Zaujímali ma iba tie dva testy a chcel som vedieť či aspoň trošku niečo ovládam, to že by som vôbec cez ne prešiel som ani nepredpokladal. Na moje prekvapenie som prešiel cez jeden aj druhý test a bol som zaradený medzi uchádzačov na osobný pohovor, pričom praktický test som mal vraj spravený najrýchlejšie zo všetkých. Tiež som bol označený ako senior PHP programátor na čom sa asi ešte dlho budem smiať, keďže som sa nepovažoval ani za junior PHP programátora ha ha :-)

Pridané 7. apríla 2015

SEO optimalizácia - 200 faktorov

Nedávno som písal o častých chybách spojených so SEO optimalizáciou. Čomu sa vyhnúť, na čo si dávať pozor a pod. Pár dni dozadu som našiel peknú infografiku, kde sa nachádza 200 faktorov spojených so SEO optimalizáciou. Zoznam je skutočne dosť dlhý a keďže je vo forme obrázku, tak sa môže dlhšie načítavať. Za ním nájdete ďalší obrázok, ktorý je taktiež spojený so SEO optimalizáciou pre vyhľadávače a sú v ňom rozdiely medzi offpage a onpage faktormi. Možno to niekomu pomôže pri SEO optimalizácii svojho webu, tak prajem príjemné čítanie :-)

Pridané 31. marca 2015

Časté chyby pri SEO optimalizácii

Optimalizácia pre vyhľadávače (ďalej SEO optimalizácia) je v tejto dobe dôležitou súčasťou (nie len) obchodnej stratégie na internete. Každá firma či akákoľvek web stránka by mala byť vhodne optimalizovaná pre úspešnú propagáciu, aby dosahovala čo najlepšie umiestnenia vo vyhľadávačoch ako je Google, Bing, Seznam, Yandex a pod. To znamená, že ak ponúkate služby trebárs už pre spomínanú optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO optimalizácia), tak chcete aby sa po zadaní kľúčového slova resp. spojenia "SEO optimalizácia" bola vaša web stránka na prvých či aspoň popredných miestach v SERPe (SERP - označuje stránku s výsledkami hľadania vo vyhľadávačoch, z anglického Search Engine Result Page) a nie napríklad na dvanástej strane.

Pridané 13. marca 2015