Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: štvrtok, 30. novembra 2023
Čas: 01:33:10, 1701304390, @064
Meniny má: Andrej, Ondrej
IP adresa: 18.206.48.243

Pivár verzia 2.0, alebo začiatok alkoh...?

Za pár dni by som mal mať podľa ťažkých matematických výpočtov 33 rokov. Na také okrúhle narodeniny sa treba trochu buchnúť po vrecku a splniť si nejaký sen. Teraz niekoho zarazí, že aké okrúhle, tak ale tie trojky predsa nie sú hranaté :-) Vždy som chcel mať svoje čapovacie zariadenie, ide sa na nejakú chatu, lyžovačku, alebo si len tak vonku načapovať niektoré obľúbené pivo nemusí byť od veci, veď baviť sa je dôležité. Myslel som si ale, že také čosi stojí pár tisíc € a teda som sa s tým ani nikdy nezaoberal. Viem že existujú aj ručné pípy, ale to nie je ono a začal som teda trochu pozerať čo je na trhu a nakoniec som si takú krásku zakúpil.

Pridané 6. marca 2018

Demencia okolo iPhone X pre iOvečky

Predtým ako začnem, tak som si prezrel desiatky recenzií na YouTube, na rôznych weboch som si o ňom prečítal tonu článkov, recenzií a popravde som sa nikde do začiatku februára ani nedozvedel, že či sa dá vôbec z neho telefonovať. Dnes už ale viem, že to dokáže a snáď to nie je len v skúšobnej verzii. Po mesiaci možno zistím, že bude treba zaplatiť ročný poplatok ha ha :-) Posledné tri smartfóny čo som mal boli Nokia N9, Samsung Note 2 a BlackBerry Passport. Samsung Note som mal z nich najkratšie, skôr sa mi páčili alternatívne platformy a nie Android, iOS či ten nedorobok od Microsoftu. Pripomeniem takto na začiatok aj to, že telefón je aspoň pre mňa spotrebný materiál. Nech ma kto chce aký chce názor, ale je to tak a pokiaľ je medzi telefónom a jeho majiteľom pánom majiteľ, tak to aspoň pri bežných ľuďoch funguje, tak je všetko v poriadku. Ak je medzi telefónom a jeho majiteľom pánom telefón, tak daný jedinec pochádza zo stáda iOviec s určitou diagnózou a takých ľudí je ako som zistil celkom dosť.

Pridané 23. februára 2018

Legacy Of The Beast World Tour

Pred dvoma rokmi som bol v Žiline prvý krát za život na koncerte Iron Maiden. Nikdy som si ale nemyslel, že by som sa na ich koncert dostal znovu tak skoro. Hneď ako som sa o tom dozvedel, tak som vypadol z domu rýchlosťou svetla aby som kúpil dva lístky.

Pridané 29. januára 2018

PCforum.sk - Diskusné fórum o PC

Ak dobre počítam tak je to už vyše 12 rokov, kedy som si povedal, že skúsim spraviť diskusné fórum o počítačoch a informačných technológiách na Slovensku. Chcel som aby sa návštevnosťou a veľkosťou vyrovnalo aspoň z časti tým českým, ktoré som v tej dobe pred 12 rokmi navštevoval. V tej dobe som brázdil len české diskusné fóra, keďže na Slovensku toho moc nebolo a ak áno, tak to stálo za houby. PCforum.sk bolo spustené v máji 2005, vtedy mi ho pomohlo pár ľudí ako zo Slovenska tak aj z Česka rozbehnúť. Dnes som v kontakte už len s jedným z nich, keďže som si za tie roky pri diskusných fórach všimol, že sa postupom času väčšina ľudí po čase odmlčí.

Pridané 21. decembra 2017

Drevená sova z jedle po mesiaci

Koncom októbra som sa pustil do väčšieho projektu a tým je sova z dreva. Zatiaľ mám na konte len drevený poldecák z čerstvo odrezanej čerešne, čo na začiatok asi nebol dobrý nápad. Neskôr som spravil auto z boh vie ako starej dosky čo som našiel, takže tam mi už frézka drevo netrhala a nepraskalo ako pri poldecáku.

Pridané 30. novembra 2017

Klávesnica Logitech Craft na muške

Pred vyše týždňom som si šiel konečne do Alzy po novú klávesnicu Logitech Craft, ktorá sa mi zapáčila ešte začiatkom septembra. Dala sa vtedy poslať na ňu len predobjednávka, keďže termín predaja ešte nebol asi stanovený. Už dlhšiu dobu som pokukoval po nejakej novej klávesnici a keď som videl túto, tak som si povedal že ju musím určite mať. Keď som ju konečne dovliekol domov a rozbalil, tak som bol celkom dosť nadšený. Na klávesnici, ale aj na obale od nej je vidieť, že sa jedná o klávesnicu za 200€, no po pripojení to bolo celkom veľké sklamanie.

Pridané 31. októbra 2017

Nový koníček s umeleckým nádychom

Našiel som si nový koníček a po dlhom uvažovaní som sa rozhodol vymeniť robotu programátora za umelca. Samozrejme si robím prdel, to by som sa asi moc neuživil, ale nový koníček som si vážne našiel. Pred pár týždňami som vyskúšal gravírovačku čo som našiel u Lenky. Vonku som našiel nejaký väčší kameň a skúsil teda, že ako sa s tým pracuje. Ako prvé odporúčam rozhodne používať ochranné okuliare. Nie že by ma to gravírovanie moc nebavilo, ale nebolo to nejako moc záživné, ako by som čakal.

Pridané 27. septembra 2017