Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: sobota, 21. mája 2022
Čas: 01:39:00, 1653089940, @027
Meniny má: Zina, Dobromír
IP adresa: 100.24.115.215
Jasno - Bratislava
18 °C
Prevažne oblačno
dnes
29 °C / 18 °C
Polojasno
nedeľa
24 °C / 12 °C
Prevažne oblačno
pondelok
24 °C / 15 °C
Prevažne oblačno
utorok
23 °C / 14 °C

iPhone X po pár mesiacoch používania

Koncom februára som si zaobstaral nový telefón Apple iPhone X v tej drahšej verzii s 256 GB pamäťou a vo veľmi silne vesmírne sivej farbe. Áno, to je on, môjho srdca šampión...ale kde, robím si prdel. Predtým som pár rokov používal BlackBerry Passport, s ktorým som bol nanajvýš spokojný. Je mi celkom ľúto, že to BlackBerry s ich BlackBerry OS vzdal a prešiel na ten stupídny Android s kadejakými nadstavbami, ale čo už. Taký BlackBerry Hub je asi to najlepšie čo mohol niekto vymyslieť a mala by ho obsahovať každá platforma.

Pridané 15. júna 2018

Drevená sova za milión € (ha ha ha)

Minulý rok som sa dal na nový koníček a to obrábanie dreva s frézkou od BOSCHu. Najprv som skúsil spraviť nejaké menšie veci a minulý rok koncom októbra som sa pustil do niečoho väčšieho. Mám k dispozícií viac ako 10 rokov staré drevo z jedle, ktoré bolo navyše ešte predtým aj v sušičke, čiže s tým zatiaľ problém nemám. Prezeral som si v tom čase na internete obrázky rôznych výrobkov z dreva a zaujala ma sova, keďže nevyzerala až tak zložito na moje schopnosti.

Pridané 28. mája 2018

Google - operátor pri vyhľadávaní

Každý už minimálne raz v živote určite použil vyhľadávanie pomocou vyhľadávača Google. Väčšina z nás Google využíva dennodenne a je pomaly tak dôležitý ako vzduch, či voda. Čo si budeme klamať či nahovárať si niečo iné, je tomu proste tak. Operátor je teda znak, alebo súhrn znakov, ktoré sa používajú na zúženie výsledkov vyhľadávania, nie len vo vyhľadávači Google. Podobné alebo také isté sa dajú použiť aj napríklad cez vyhľadávač Bing. Čiže ak pre dané slovné spojenie vyhľadávame napríklad nejaký PDF dokument, tak si môžeme prácu pri vyhľadávaní uľahčiť takýmto operátorom. Google má samozrejme aj rozšírené vyhľadávanie, ale k tomu sa podľa mňa väčšina bežných ľudí ani nevie dostať, resp. ani netuší, že nejaké rozšírené vyhľadávanie Google vôbec má.

Pridané 29. apríla 2018

Pivár verzia 2.0, alebo začiatok alkoh...?

Za pár dni by som mal mať podľa ťažkých matematických výpočtov 33 rokov. Na také okrúhle narodeniny sa treba trochu buchnúť po vrecku a splniť si nejaký sen. Teraz niekoho zarazí, že aké okrúhle, tak ale tie trojky predsa nie sú hranaté :-) Vždy som chcel mať svoje čapovacie zariadenie, ide sa na nejakú chatu, lyžovačku, alebo si len tak vonku načapovať niektoré obľúbené pivo nemusí byť od veci, veď baviť sa je dôležité. Myslel som si ale, že také čosi stojí pár tisíc € a teda som sa s tým ani nikdy nezaoberal. Viem že existujú aj ručné pípy, ale to nie je ono a začal som teda trochu pozerať čo je na trhu a nakoniec som si takú krásku zakúpil.

Pridané 6. marca 2018

Demencia okolo iPhone X pre iOvečky

Predtým ako začnem, tak som si prezrel desiatky recenzií na YouTube, na rôznych weboch som si o ňom prečítal tonu článkov, recenzií a popravde som sa nikde do začiatku februára ani nedozvedel, že či sa dá vôbec z neho telefonovať. Dnes už ale viem, že to dokáže a snáď to nie je len v skúšobnej verzii. Po mesiaci možno zistím, že bude treba zaplatiť ročný poplatok ha ha :-) Posledné tri smartfóny čo som mal boli Nokia N9, Samsung Note 2 a BlackBerry Passport. Samsung Note som mal z nich najkratšie, skôr sa mi páčili alternatívne platformy a nie Android, iOS či ten nedorobok od Microsoftu. Pripomeniem takto na začiatok aj to, že telefón je aspoň pre mňa spotrebný materiál. Nech ma kto chce aký chce názor, ale je to tak a pokiaľ je medzi telefónom a jeho majiteľom pánom majiteľ, tak to aspoň pri bežných ľuďoch funguje, tak je všetko v poriadku. Ak je medzi telefónom a jeho majiteľom pánom telefón, tak daný jedinec pochádza zo stáda iOviec s určitou diagnózou a takých ľudí je ako som zistil celkom dosť.

Pridané 23. februára 2018

Legacy Of The Beast World Tour

Pred dvoma rokmi som bol v Žiline prvý krát za život na koncerte Iron Maiden. Nikdy som si ale nemyslel, že by som sa na ich koncert dostal znovu tak skoro. Hneď ako som sa o tom dozvedel, tak som vypadol z domu rýchlosťou svetla aby som kúpil dva lístky.

Pridané 29. januára 2018

PCforum.sk - Diskusné fórum o PC

Ak dobre počítam tak je to už vyše 12 rokov, kedy som si povedal, že skúsim spraviť diskusné fórum o počítačoch a informačných technológiách na Slovensku. Chcel som aby sa návštevnosťou a veľkosťou vyrovnalo aspoň z časti tým českým, ktoré som v tej dobe pred 12 rokmi navštevoval. V tej dobe som brázdil len české diskusné fóra, keďže na Slovensku toho moc nebolo a ak áno, tak to stálo za houby. PCforum.sk bolo spustené v máji 2005, vtedy mi ho pomohlo pár ľudí ako zo Slovenska tak aj z Česka rozbehnúť. Dnes som v kontakte už len s jedným z nich, keďže som si za tie roky pri diskusných fórach všimol, že sa postupom času väčšina ľudí po čase odmlčí.

Pridané 21. decembra 2017