Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: nedeľa, 26. mája 2024
Čas: 00:46:43, 1716677203, @990
Meniny má: Dušan
IP adresa: 44.223.39.67

(Ne)viditeľné rádio so slušným zvukom

Keď som už spravil ten podhľad zo sadrokartónu, tak prečo to trochu nevyužiť a napadlo ma teda spraviť v kuchyni menšie vylepšenie. Vedieť už na začiatku tejto hry, že vyhodím za to toľko prachov, tak sa na to radšej vykašlem. Keby bolo ale keby, tak sme všetci lietadlá. Vymyslel som umiestniť do stropu zapustené reproduktory a do inštalačnej krabice vedľa zásuviek nad linku malé internetové rádio, aby bolo v jednom rámiku so zásuvkami a nejako to plus mínus autobus aj pekne vyzeralo a nezavadzalo. Rádio má v kuchyni veľa ľudí, tak prečo mať niekde nejakú ohyzdnosť, keď sa to dá aj nejako pekne schovať a navyše s kvalitným zvukom, teraz neberiem do úvahy samotnú kvalitu streamu nejakého rádia.

Pridané 18. septembra 2023

Príprava podkladu pred stierkovaním

Posledný týždeň som mál v pláne stierkovať strop a steny, zvolil som jemnú sadrovú omietku Rimano GletXL od Rigipsu. Už som s ňou jednu izbu robil a nie je to veľmi zložité. Čo som chcel je jedna vec, čo som opomenul je vec druhá. Keďže som zvolil sadrokartónový podhľad, kvôli elektrike ktorá je tam schovaná a ako takému odhlučneniu dementného suseda o poschodie vyššie, tak som sa musel najprv popasovať s týmto problémom.

Pridané 26. augusta 2023

Dostal som povolenie na domáce kino

Najhnusnejšia robota zo všetkých prác je konečne za mnou. Tým je jednoznačne škrabanie starej stierky a chemoprenového lepidla z podláh, ktorým bolo prilepené linoleum k betónu. Na stierky som zneužíval trochu dôchodcov, ale podlahy som si musel odmakať sám, keďže som ich chcel hladké ako detská prdelka.

Pridané 31. júla 2023

Celoplošné tmelenie v kvalite povrchu Q4

Predtým ako začnem s novým románom, tak to poviem na rovinu bez nejakej servítky na ústach. Len duševne chorý jedinec a čistý blázon vysolí prachy za 40 ročný komunistický byt panelákového typu v Petržalke v hodnote po čom dnes tieto byty idú. Presnejšie v prípade trojizbového bytu to je asi okolo 210 tisíc a v prípade štvorizbového bytu okolo 230 tisíc, ale v pôvodnom stave. Naozaj len duševne šľahnutý jedinec si zoberie hypotéku na desiatky rokov a k tomu ešte nejaký spotrebný úver ak nemá na celú hodnotu nehnuteľnosti, toto spraví naozaj len čistý blázon. Môj osobný a neodborný názor je, že nám tieto paneláky z éry komunizmu do pár desiatok rokov isto popadajú na hlavy, alebo sa rozsypú na prach a zostane len armatúra čo ich drží ako tak pohromade ak teda aj tá neskončí ako rôzne kovové zábradlia z čias komunizmu.

Pridané 17. júna 2023

Akrylový štukový tmel od Den Braven

Keďže som už skončil s obkladaním jadra, tak som chcel dokončiť aj loggiu, aby som mal viac miesta kam uskladniť všetko z bytu a nezavadzalo mi to pri riešení stien a stropov. Jediné čo tam chýba je silikón na dlažbe a obklade po stranách, ale to budem riešiť na záver. Očistil som po dlhom trápení sa aj obklad od blbého vosku, ktorý slúžil na ochranu obkladu aby sa pri preprave nepoškodil. Osobne by som zavesil za gule do prievanu toho blbca čo také niečo vymyslel.

Pridané 31. mája 2023

Inštalácia FreeBSD z ISO na OVH VPS

Po skoro 10 rokoch som si povedal, že si pripomeniem časy keď som sa hral a babral s FreeBSD, kompilovanie, kompilovanie a kompilovanie. OVH má pri VPS v ponuke len linuxové distribúcie, takže tam som v podstate skončil. Narazil som ale pred nejakým časom na článok o inštalácii operačného systému z vlastného obrazu na OVH VPS. Nikdy sa mi to nechcelo skúsiť, lebo to sú hodiny hrania sa. Keďže mám k dispozícií voľné VPS a onedlho ich bude asi vyše 10, tak som sa rozhodol, že pohľadám daný článok a skúsim tam rozchodiť FreeBSD a neskôr z nich spraviť klaster.

Pridané 14. apríla 2023

Rezanie a brúsenie keramického obkladu

Predtým ako som sa začal hrať na pána majstra obkladača, tak som si samozrejme zakúpil nejaké to náradie na rezanie obkladu. Nemal som vtedy vôbec potuchy o tom, že čo potrebujem a na čo to potrebujem. Nikdy v živote som nič také nerobil, pár krát som to akurát tak videl, takže som veľmi nevedel na čo sa presne zamerať. Aj preto som si prvý pokus obkladania vyskúšal na loggii, že ako mi to vôbec pôjde. Vedel som, že budem určite potrebovať nejakú ručnú rezačku a na krajšie rezy sa isto hodí aj nejaká elektrická rezačka s mokrým rezaním. Neriešil som veľmi značky, lebo sa do toho aj tak nerozumiem. Hlavne mi prišlo, že na pár metrov štvorcových to bude aj tak asi celkom dosť jedno a nemusím riešiť výdrž samotného náradia.

Pridané 22. marca 2023