Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: pondelok, 14. júna 2021
Čas: 12:58:19, 1623668299, @498
Meniny má: Vasil, Bazil
IP adresa: 3.235.184.215

Citáty, ktoré som mal na stránke

Od kedy mi beží táto moja osobná stránka, tak sa na hlavnej stránke zobrazovali pomaly od začiatku náhodne citáty, či výroky známych a neznámych ľudí. Keďže sa mi o to nechce starať a v podstate to ani nebolo poriadne vidieť poslednú dobu, tak som sa rozhodol že keď som pri zmenách čo som tu robil, že náhodne zobrazujúci citát z mojej zbierky sa už na hlavnej stránke zobrazovať nebude. Je mi ich ale ľúto len tak zmazať, keďže je to zbierka za pár rokov, tak ich nájdete všetky pod týmto úryvkom. Nazbieral som ich presne 234 ak som dobre videl, tak to aspoň skončilo aj pri takom peknom čísle.

Pridané 21. apríla 2015

Pár noviniek nie len na BLOGu

Od polovice marca mám nový job, presnejšie sa jedná o pozíciu ako PHP programátor. Hľadal som si nejaké zaujímavé zamestnanie a na Profesii som našiel inzerát na PHP back-end programátora. Keďže som sa aktívnejšie posledného pol roka venoval programovaniu v PHP a tento inzerát mal teoretický a praktický test, tak som vyskúšal reagovať. Zaujímali ma iba tie dva testy a chcel som vedieť či aspoň trošku niečo ovládam, to že by som vôbec cez ne prešiel som ani nepredpokladal. Na moje prekvapenie som prešiel cez jeden aj druhý test a bol som zaradený medzi uchádzačov na osobný pohovor, pričom praktický test som mal vraj spravený najrýchlejšie zo všetkých. Tiež som bol označený ako senior PHP programátor na čom sa asi ešte dlho budem smiať, keďže som sa nepovažoval ani za junior PHP programátora ha ha :-)

Pridané 7. apríla 2015

SEO optimalizácia - 200 faktorov

Nedávno som písal o častých chybách spojených so SEO optimalizáciou. Čomu sa vyhnúť, na čo si dávať pozor a pod. Pár dni dozadu som našiel peknú infografiku, kde sa nachádza 200 faktorov spojených so SEO optimalizáciou. Zoznam je skutočne dosť dlhý a keďže je vo forme obrázku, tak sa môže dlhšie načítavať. Za ním nájdete ďalší obrázok, ktorý je taktiež spojený so SEO optimalizáciou pre vyhľadávače a sú v ňom rozdiely medzi offpage a onpage faktormi. Možno to niekomu pomôže pri SEO optimalizácii svojho webu, tak prajem príjemné čítanie :-)

Pridané 31. marca 2015

Časté chyby pri SEO optimalizácii

Optimalizácia pre vyhľadávače (ďalej SEO optimalizácia) je v tejto dobe dôležitou súčasťou (nie len) obchodnej stratégie na internete. Každá firma či akákoľvek web stránka by mala byť vhodne optimalizovaná pre úspešnú propagáciu, aby dosahovala čo najlepšie umiestnenia vo vyhľadávačoch ako je Google, Bing, Seznam, Yandex a pod. To znamená, že ak ponúkate služby trebárs už pre spomínanú optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO optimalizácia), tak chcete aby sa po zadaní kľúčového slova resp. spojenia "SEO optimalizácia" bola vaša web stránka na prvých či aspoň popredných miestach v SERPe (SERP - označuje stránku s výsledkami hľadania vo vyhľadávačoch, z anglického Search Engine Result Page) a nie napríklad na dvanástej strane.

Pridané 13. marca 2015

Ako som neveril, že zoznamku dokončím

...a je to tu! Od augusta 2014 som sa začal aktívnejšie venovať programovaniu v PHPčku. Keďže ovládam ako tak Céčko a mám nejaké základy programovania, tak presun k PHP bol celkom jednoduchý. Už sa ani nedivím, že je toľko mladých rýchlokvasených webdeveloperov, keďže je to totálne jednoduchý jazyk. Problém je len ten, že čo som tak spozoroval, tak veľa z nich moc nekladie dôraz hlavne na bezpečnosť, ale to len tak pomimo. Čiže si stačí otvoriť php.net a keď sa tomu niekto venuje aktívne, resp. aktívnejšie ako som sa tomu venoval ja, tak sa za tri mesiace, možno aj skôr určite naučí v PHPčku naprogramovať asi čokoľvek. Samozrejme k tomu je celkom dobré ovládať ak chceme spraviť niečo komplexnejšie aj prácu s nejakou databázou. Možností je celkom dosť, ale ja som si zvolil bežne dostupnú MySQL databázu, resp. jej odnož ktorou je MariaDB. To ale už odbočujem dosť od témy.

Pridané 25. februára 2015

Programovanie zoznamky - začiatky

Dlho som na blogu nič nenapísal, ani ohľadom svojho nového projektu na ktorom vo voľnom čase pracujem a dnes, keď som si robil poriadok na disku, tak som našiel fotky dvoch zdrapov papiera keď som riešil ešte pred pár mesiacmi správy a ako ich spracovávať v databáze. Ako som v predchádzajúcich článkoch spomenul, tak si skúšam naprogramovať zoznamovací portál. Samozrejme to bol len taký môj náčrt riešenia správ aby som tomu lepšie pochopil, lebo správy mi zo začiatku moc dobre na zoznamke nefungovali a nevedel som dôjsť na to, že prečo tomu tak je.

Pridané 17. februára 2015

99 netradičných zlepšovákov

Domácnosť sa dá vylepšiť rôznymi spôsobmi a tu je 99 netradičných zlepšovákov, ktoré by si vo svojom príbytku možno chcel mať. Ide o zaujímavé doplnky, skvelé riešenia alebo len o drobné zlepšováky. Človek je tvor pohodlný a tak si zjednoduší všetko, čo sa len dá a keďže je v jednoduchosti sila, tak si môžeš niektorými aj uľahčiť život. Pozri si tieto perfektné výmysly, s ktorými bude tvoj každodenný život možno oveľa jednoduchší, pričom sa jedná o lacné a ľahké veci na vytvorenie, ktoré pomôžu od usporiadania vecí cez lepšie obedy, varenia, skladanie oblečenia, upratovania, alebo organizácií vecí a na všetko existujú nejaké zlepšováky :-)

Pridané 12. januára 2015