Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: utorok, 6. decembra 2022
Čas: 17:18:01, 1670343481, @720
Meniny má: Mikuláš, Nikita
IP adresa: 18.207.136.189
Slabý dážď - Bratislava
14 °C
Prevažne slnečno
dnes
20 °C / 8 °C
Slnečno
štvrtok
18 °C / 10 °C
Prevažne oblačno
piatok
15 °C / 10 °C
Prevažne oblačno
sobota
16 °C / 10 °C

Rok/2 2015 v obrázkovej verzii

Konečne som si pretriedil všetky pracovné a súkromné dáta za posledné asi dva roky a dostal som sa aj k fotkám za minulý rok, resp. polrok čo som nafotil cez mobil či fotoaparát. Fotky neuchovávam nikdy, keďže som toho názoru, že fotky sú určené pre ľudí čo majú slabú pamäť a nepamätajú si zážitky :-) robím si samozrejme prdel, nech si ukladá kto chce čo chce, ja ale odmietam udržiavať niekde nezmyselné fotky. Mal som ich niečo vyše päťsto a z nich som vybral pár ako takých kvázi použiteľných, neviem si predstaviť niekde uskladňovať tisíce fotiek a starať sa každým rokom o to aby som o fotky neprišiel.

Pridané 1. marca 2016

Iron Maiden Tour 2016

Začiatkom roka som sa dozvedel, že bude v Maďarsku koncert kapely Iron Maiden. Jeden známy tam ide s partiou a tak som zisťoval, že či majú ešte voľné miesto, keďže sám by som tam asi nešiel, lebo po maďarsky viem akurát tak čo je to igen. Nuž moc neskoro som sa o tom dozvedel a už nemali voľný flek v mikrobuse.

Pridané 20. februára 2016

SEO optimalizácia - 200 vektorov

Osobne sa už SEO optimalizáciou nezaoberám vôbec, lebo ma tá oblasť prestala celkom dosť zaujímať. Sem tam si síce prečítam nejaké tie fóra či weby ohľadom SEO optimalizácie ak natrafím na čosi zaujímavé, ale nie je to oblasť ktorá sa mení zo dňa na deň a treba sledovať neustále nové trendy ktoré frčia. Je to proste vždy aj tak o tom istom a hlavne to je beh na dlhú trať, čiže to je asi aj dôvod, prečo som sa o to prestal nejako aktívne zaujímať.

Pridané 5. januára 2016

AC/DC - Rock Or Burst World Tour?

Kto nepozná kapelu AC/DC, tak sa radšej ani nevyjadrujem. Kto nevidel kapelu AC/DC, tak nevidel ešte nič. Kto nepočul kapelu AC/DC, tak netuší čo je to hudba a kto nebol na koncerte kapely AC/DC, tak veruže nežije!

Pridané 22. decembra 2015

Doména ITckar.sk je konečne moja

Po roku sledovania som sa konečne dostal k tejto aspoň pre mňa peknej doméne. Prvý krát som požiadal WebSupport (webhosting kde prevádzkujem svoje všetky web stránky) o odchyt domény itckar.sk niekedy v jeseni minulého roka, ale odchyt sa im nepodaril. Doménu si odchytil niekto iný a dostala sa do stavu DOM_OK, čiže smola pre mňa a zas až tak som po nej neprahol aby som ju od nového majiteľa kúpil, keď som si ale všimol, že sa na nej dva krát zmenil úplne obsah, tak som mal takého tušáka, že doménu už nepredĺži a tento rok sa dostala pred skoro troma mesiacmi do stavu DOM_HELD a za ním do stavu DOM_DEL. Vtedy som túto vec postrehol a hneď som požiadal svoj webhosting o odchyt domény, ale opäť sa im odchyt nepodaril. Popravde poslednú dobu sa im odchyt domén nedarí vôbec, čo je škoda, lebo v minulosti to bolo určite omnoho lepšie.

Pridané 14. decembra 2015

Kúpil som si Lenovo ThinkPad X250

Po vyše pol roku v novej robote som sa konečne dokopal ku kúpe notebooku, keďže som doteraz mohol programovať len z domu alebo kancelárie ak by som chcel skrz absencie notebooku. Teraz môžem konečne ísť kdekoľvek, kde budem mať aspoň 3G/4G LTE pripojenie na internet, poprípade nejaké overené a neverejné WiFi. Po dlhom premýšľaní čo trh ponúka som sa nakoniec rozhodoval medzi Lenovo ThinkPad X250, T450s a Carbon X1. No a nakoniec som sa predsa len rozhodol pre Lenovo ThinkPad X250, aj keď mi bol viac odporúčaný T450s. Každý sa ma tiež pýtal, že prečo Lenovo a nie nejakú inú značku a ja každému hovorím no preto. Jediné nad čím som rozmýšľal bol Dell XPS 13, ale všade kde som ho videl chýbal 3G/4G LTE modem a to bola jedna z hlavných podmienok čo ma notebook obsahovať, ináč sa mi páčil ako vzhľadom, tak aj parametrami.

Pridané 3. novembra 2015

Husacie hody, kam na skvelú husacinu?

Už niekoľko rokov chodím pravidelne na husacinu do Slovenského Grobu. Je to malá dedinka neďaleko Bratislavy, ktorá je v posledných rokoch ľuďom známa hlavne husacinou. Je tam nespočetné množstvo reštaurácií, ktoré sa každoročne snažia uspokojiť všetkých zákazníkov nie len zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Sám som tam vždy stretol ľudí z Česka, Rakúska, Nemecka, Maďarska, ba dokonca aj z Ruska. To, že sa tam nachádza veľké množstvo reštaurácií ale neznamená, že každá z nich zákonite ponúka aj najchutnejšie pochúťky.

Pridané 6. októbra 2015