Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: pondelok, 22. apríla 2024
Čas: 10:56:57, 1713776217, @414
Meniny má: Slavomír, Slávo
IP adresa: 35.174.62.162

Nejaké čísla a štatistika blogu

V minulosti som štatistiky svojich web stránok sledoval pravidelne, veď čím viac pásikov tým viac „adydas“. Dnes ma to už nejako extra nezaujíma, no posledné dva roky si tu ale návštevnosť meriam pomocou svojho kódu. Asi pred mesiacom sa mi niekto ozval z juhu Slovenska (firmu si už nepamätám), že či by som bol ochotný napísať pár článkov k ich produktom, ktoré ponúkajú a za to by som si mohol tieto produkty nechať. Moc som ani na to chuť nemal a po výmene pár mejlov to aj tak našťastie padlo. Čo mi ani moc nevadilo, keďže sa mi také čosi robiť veru nechce.

Pridané 9. februára 2017

Prehľadná správa MySQL v HeidiSQL

HeidiSQL je jednoduchý a špičkový nástroj na prehľadnú správu MySQL, MariaDB, Microsoft SQL či PostgreSQL databáz v operačnom systéme Microsoft Windows. V prehľadnom grafickom prostredí s intuitívnym rozhraním môžete prehliadať a spravovať svoje databázy, generovať SQL exporty, synchronizovať tabuľky, meniť prístupové práva, importovať a exportovať a to nie len v SQL formáte, ale aj do HTML, XML alebo CSV formátu. V neposlednom rade môžete samozrejme prechádzať, vytvárať a editovať ako databázy, tak aj štruktúru tabuliek, procedúr, triggerov či udalostí a kopec ďalších potrebných vecí pri správe databázy.

Pridané 22. januára 2017

Netdata a monitorovanie v reálnom čase

Už pár mesiacov sa chystám na napísanie článku o tomto perfektom programe na monitorovanie systému a sledovania výkonu v reálnom čase. Je viac rôznych programov na meranie či už častí alebo celkového systému, no Netdata spája pomaly všetko dohromady a výstup s informáciami či grafmi si pozriete cez svoj internetový prehliadač v reálnom čase. Netdata je rýchly a efektívny, navrhnutý je tak aby fungoval pomaly na akomkoľvek linuxovom systéme a to bez narušenia základných funkcií systému.

Pridané 15. decembra 2016

QR generátor platieb PAY by square v PHP

Predchádzajúci týždeň som sa snažil pár dní spraviť QR generátor (QR payment generator) na jednoduché platby pomocou štandardu PAY by square. Pod pojmom jednoduché platby mám na mysli, že QR kód bude obsahovať len jeden IBAN, SWIFT, variabilný symbol, konštantný symbol, špecifický symbol, sumu v EURách a nejakú poznámku. Riešenie PAY by square je postavené na viacerých už existujúcich celosvetovo používaných štandardoch a slúži trebárs na rýchle a bezchybné zaplatenie faktúry. Obsahuje všetky potrebné informácie, ktoré by ste v opačnom prípade museli zadávať manuálne trebárs do internet bankingu.

Pridané 4. decembra 2016

Ktože má lístky na RAMMSTEIN v Prahe?

A je to tu...patrím k vyvoleným čo stihli aspoň cez Ticketportal kúpiť lístok na Rammstein v Prahe, ktorý sa bude konať na budúci rok v máji. Zaujímavé je, že v Bratislave nič, vôbec žiadna zmienka na ich webe. Prvý krát som bol na ich koncerte v Inchebe, ktorý sa konal ak si dobre spomínam v roku 2005, druhý krát som na ich koncerte bol na štadióne Ondreja Nepelu v roku 2011 ak mi ešte pamäť slúži a turné čo majú v pláne na budúci rok akosi Bratislavu vynechali, asi sa im tu až tak nepáčilo.

Pridané 26. novembra 2016

Bluetooth reproduktor Sony SRS-X11

Minulý týždeň som šiel na dlhšiu cestu autom a po asi 50 km za Bratislavou som zistil, že nemám panel z autorádia. Po pár minútach ma teda napadlo zísť z D1 pri najbližšom meste a tam kúpiť nejaký lacný bluetooth reproduktor. Aj tak som si chcel už dávnejšie nejaký kúpiť, keďže sa taká vec dá využiť pomerne často a takto mám aspoň konečne príležitosť si nejaký rovno pozrieť a kúpiť, keďže ísť naspäť sa mi kvôli tomu ani trochu nechcelo. Zišiel som z diaľnice pri Piešťanoch a tam vyhľadal prvý obchod s elektronikou.

Pridané 26. októbra 2016

Automatické premazávanie TEMPu

Určite existuje mnoho rôznych programov na čistenie a priebežné premazávanie dočasných súborov uložených v adresároch Temp. V adresároch preto, že jeden Temp adresár sa nachádza v adresáre Windows a druhý, resp. ďalšie adresáre sa nachádzajú v užívateľských profiloch ak má systém viac užívateľských účtov. Ak ale náhodou nejaký čistiaci nástroj nepoužívate z určitého dôvodu, tak je možné si to zautomatizovať pri každom zapnutí, vypnutí, prihlásení či odhlásení užívateľa.

Pridané 24. septembra 2016