Ján Fečík


osobná stránka · blog

Dátum: štvrtok, 13. augusta 2020
Čas: 04:39:47, 1597286387, @152
Meniny má: Ľubomír, Hypolit
IP adresa: 3.235.45.196
Jasno - Bratislava
18 °C
Prevažne jasno
dnes
30 °C / 18 °C
Oblačno
piatok
27 °C / 19 °C
Slabý dážď
sobota
26 °C / 18 °C
Slabý dážď
nedeľa
28 °C / 18 °C

Automatické premazávanie TEMPu

Určite existuje mnoho rôznych programov na čistenie a priebežné premazávanie dočasných súborov uložených v adresároch Temp. V adresároch preto, že jeden Temp adresár sa nachádza v adresáre Windows a druhý, resp. ďalšie adresáre sa nachádzajú v užívateľských profiloch ak má systém viac užívateľských účtov. Ak ale náhodou nejaký čistiaci nástroj nepoužívate z určitého dôvodu, tak je možné si to zautomatizovať pri každom zapnutí, vypnutí, prihlásení či odhlásení užívateľa.

Automatické zálohovanie dát  ·  Tipy a triky pre optimalizovanie webu

Ja som si to presne takto spravil a pri každom odhlásení môjho užívateľa sa mi vždy na pozadí spustí jednoduchý bat súbor, pomocou ktorého sa mi vždy vymaže obsah adresárov Temp. Vytvoril som si teda v adresáre Windows súbor temp.bat. Doňho som vložil:

rd %temp% /s /q
md %temp%

rd c:\Windows\Temp /s /q
md c:\Windows\Temp

Takto vytvorený súbor som pridal do Local Group Policy Editor, ktorý som spustil pomocou príkazu gpedit.msc.Automatické premazávanie TEMPuPo otvorení stačí prejsť do záložky User Configuration -> Windows Settings -> Scripts (Logon/Logoff) a tam kliknúť na Logoff ako je na obrázku nižšie. Kliknutím na Add nájdeme náš temp.bat a potvrdíme. Takto sa pri každom odhlásení vždy temp.bat spustí a vykonajú sa príkazy, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Článok bol zobrazený 2584 krát a obsahuje 192 slov
Pridané 24. septembra 2016